6 روش کاربردی کاهش نرخ پرش سایت

بانس ریت سایت چیست,کاهش بانس ریت,کاهش بانس ریت سایت

کاهش نرخ پرش یکی از مواردی است که در بیشتر مراکز معتبر سئو سایت به آن پرداخت می شود. بر اساس تحقیقات انجام شده متوجه می شویم که حدود 52 درصد کلیک هایی که کاربران انجام می دهند، مختص 3 سایت برتر SERP ها می باشد. در نتیجه هرچه رتبه سایت شما بالاتر باشد، به طور طبیعی کلیک بیشتری دریافت خواهید کرد. گوگل صفحات وب سایت های مختلف را با استفاده از الگوریتم خود رتبه بندی می کند؛ در ابتدا آن ها را به خوبی کراول می کند و سپس با توجه تطابق عملکرد سایت با فاکتورهای رتبه بندی، گوگل به آن ها رنک می دهد. هدف اصلی این موتور جستجو این است که به بهترین شکل رضایت کاربرانش را جذب کند.

حال نکته ای که شما باید به آن دقت داشته باشید این است که نرخ پرش سایت خود را به حداقل برسانید. پایین بودن نرخ پرش سایت یکی از مهم ترین فاکتورهای رتبه بندی گوگل به شمار می رود. این فاکتور رتبه بندی در واقع فرض را بر این می گذارد که وب سایت هایی که در روند کاهش نرخ پرش عملکرد خوبی دارند، بهتر می توانند کاربران را ترغیب به مطالعه محتوای خود کنند. وقتی کاربری با محتوای سایتی درگیر شده و از آن استفاده می کند، گوگل فرض را بر این می گذارد که این وب سایت مورد نظر توانسته است که رضایت کاربر را جلب کند.

کسب یک نرخ پرش مناسب و قابل قبول مستلزم این است که درک صحیح از فاکتورهای رتبه بندی گوگل داشته باشیم. شما باید بدانید که نرخ پرش در بین سایت های مختلف چگونه است و آن ها چه عملیاتی برای کاهش نرخ پرش خود انجام می دهند. در ادامه این مقاله، ما به بررسی راه های مناسبی برای کاهش نرخ پرش سایت می پردازیم.

نرخ پرش یا بانس ریت چیست
قبل از انجام هر کاری، شما باید به خوبی بدانید که نرخ پرش چیست و چه معنایی دارد. گوگل از عبارت Bounce Rate برای بیان و توصیف خروج کاربران از صفحه وب سایت شما استفاده می کند. در واقع یعنی شخصی در گوگل عبارتی را جستجو کند و در نهایت وارد وب سایت شما شود و از مطالب سایت شما بازدید کند اما بعد از آن از سایت شما خارج شده و دوباره به SERP ها بازگردد؛ این روند به عنوان یک نرخ پرش محسوب می شود. نوع کسب و کار و محتوای تولید شده توسط شما و یا حتی این که کاربران قبل از ورود به سایت شما از چه مطالبی استفاده می کردند، در بانس ریت صفحات سایتتان تاثیر زیادی دارد.

نرخ پرش مناسب یا خوب به چه معناست
اگر بخواهیم یک بانس ریت مناسب را تعریف کنیم شاید این کار کمی چالش برانگیز باشد. در واقع نکته مهم این است که در بین وب سایت های مختلف تعریف نرخ پرش خوب و مناسب، متفاوت است.

به عنوان مثال، وب سایت هایی که مقاله های آموزشی تولید می کنند را تصور کنید. این وب سایت ها معمولا فروش بالایی دارند؛ به این علت که هدف آن ها پاسخ دادن به یک سوال خاص است که افراد برای پیدا کردن آن وارد صفحات سایت آن ها می‌شوند. به عنوان مثال، اگر کسی بخواهد در مورد سئو سایت خود مطلبی بیاموزد، ممکن است بر روی یک لینک کلیک کرده و بدون اینکه به برند یا کیفیت محتوا توجه کند، اگر سرفصلی که مورد نظرش هست را پیدا نکند، از سایت خارج می شود. البته توجه داشته باشید که مثال گفته شده به این معنا نیست که کاربران از محتوای سایت این دسته از وب سایت ها راضی نیستند؛ بلکه آن ها تنها می‌خواهند سریعا به پاسخ سوال مدنظر خود برسند.

بانس ریت سایت چیست,کاهش بانس ریت,کاهش بانس ریت سایت

مثال دیگری که در این مورد وجود دارد سایت هایی هستند که هدف آن ها ارائه اطلاعات تماس مکان های مختلف می باشد. این دسته از وب سایت ها معمولا نرخ پرش بسیار بالایی دارند؛ چراکه افراد پس از ورود به این سایت ها سریعا پاسخ خود را دریافت کرده و بر روی خروج کلیک می کنند. طبیعی است که کاربران پس از رسیدن به پاسخ، دلیلی ندارد که در سایت بمانند.

با توجه به مثال های داده شده طبیعتا متوجه شده‌اید که انواع مختلف وب سایت ها و کسب و کار آن ها بر میزان کاهش بانس ریت یا نرخ پرش تاثیر بسیار زیادی می گذارند. باید بگوییم که با توجه به آمارهای به دست آمده پایین ترین نرخ پرشی که در وب سایت های مختلف دیده می‌شود، مربوط به آن دسته از کسب و کارهایی است که متمرکز بر روی دیجیتال مارکتینگ می باشند.

اگر یک سایت هدفش فروش محصول باشد و به خوبی در این زمینه فعالیت های مناسب و بهینه سازی سایت را انجام داده باشد، می تواند کاربر را در سایت خود نگه داشته و پایین ترین نرخ پرش ممکن را کسب کند. آمارها نشان می دهد که وب سایت هایی که در این زمینه به خوبی عمل می کنند، حدودا نرخ پرش آن ها ۴۵ درصد می باشد. در صورتی که کسب و کارهایی که متمرکز بر روی دیجیتال مارکتینگ و تجارت الکترونیکی نیستند، حدوداً ۶۰ درصد نرخ پرش دارند.

این نکته را باید بدانید که برخی از صفات خاص وب سایت شما طبیعتا Bounce Rate بیشتری نسبت به دیگر صفحات سایتتان خواهد داشت. معمولاً لندینگ پیج ها نسبت به دیگر محتوای سایت، بانس ریت بالاتری دارند.

حالا وقتشه! اینو بخون: 9 نوع از بهترین متا توضیحات برای افزایش نرخ کلیک
پیشنهاد نویسنده این است که اول مقاله بالا را خوانده و سپس ادامه این مقاله را بخوانید.

چگونه یک نرخ پرش مناسب داشته باشیم
کلید اصلی بهبود و کاهش بانس ریت که در بهترین دوره های آموزش سئو به آن اشاره می شود، این است که شما دقیقا بدانید کاربرانتان به دنبال چه چیزی هستند و می‌خواهند چه مطالبی را مطالعه کنند. روند تولید محتوا شما باید به گونه ای باشد که کاربر به خوبی با آن درگیر شده و علاقه مند شود بیشتر در مورد موضوع مورد بحث شما بداند. در ادامه برای عملکرد بهتر در این زمینه ۶ روش کاربردی کاهش نرخ پرش سایت که مطابق با بروز ترین نکات آموزش سئو هستند، برای شما ارائه شده است.

اطمینان حاصل کنید لینک سازی داخلی به خوبی انجام شده باشد
شما باید کاری کنید که کاربران به صفحات دیگر مرتبط با وب سایت شما به راحتی دسترسی داشته باشد. در نتیجه وجود لینک های داخلی مناسب می‌تواند به آن ها کمک کند تا به خوبی در سایت شما جستجو کنند. طبیعت آن برای کاربران جذاب است که بدانند محتواهای دیگری مرتبط با محتوایی که از نظر آن ها ارزشمند است وجود دارد. این مورد می تواند کمک بسیار زیادی به شما برای بهبود وضعیت نرخ پرش بکند. البته باید دقت داشته باشید که به هیچ عنوان صفحات یا لینک های شکسته شده را در متن محتوای خود به کار نبرید.

CTA بسیار مرتبط داشته باشید
CTA شما باید به مطالبی که خوانندگان وب سایت شما از آن استفاده می کنند ارتباط نزدیکی داشته باشد. به عنوان مثال لینک دادن به محتوای دیگر، اطلاعات بیشتری در مورد موضوع مورد نظر را ارائه می کند و می تواند گزینه خوبی برای شروع باشد.

برای استفاده از این استراتژی باید بررسی کنید که کاربران به کدام قسمت از محتوای سایت شما توجه بیشتری می کند. به عنوان مثال اگر کاربران بیشتر به ابتدای متن محتوای شما متمرکز شده اند شما باید در آنجا CTA خود را قرار دهید.

ارتقا تجربه کاربری
شما باید یک تجربه کاربری بسیار مناسب ایجاد کنید برای آن دسته از افرادی که وارد وب سایت شما می شوند این یعنی که محتوای شما باید دارای ویژگی های زیر باشد:

دسترسی آسان

مرتبط با نیاز کاربران

خوانایی آسان

شخصی سازی شده

مطالبی که بازدیدکنندگان شما می بینم باید منعکس کننده آنچه شما درباره آن ها می دانید باشد. اگر بازدید کننده قبلا از وب سایت شما بازدید کرده است، پیشنهاد محتواهایی بر اساس علایق گذشته می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند. Navigation و Sitemap ساختار یافته می تواند به کاربران برای راهنمایی از استفاده از وب سایت کمک کند. محتوایی که مطابق پرس و جوهای انجام شده در گوگل باشد به راحتی می تواند کاربران زیادی را جذب وب سایت شما کند و اگر نکات مهم سئو سایت را در آن به کار ببرید، می توانید کاهش نرخ پرش خوبی داشته باشید.

کاهش نرخ پرش,کاهش نرخ پرش سایت,منظور از bounce rate چیست

تقویت سرعت بارگذاری سایت
بر اساس آمارهای به دست آمده حدود ۵۳ درصد از کاربران تلفن های همراه اگر در کمتر از چند ثانیه نتوانند وارد وب سایت شوند، بر روی خروج کلیک می کنند. همین مورد باعث می شود تا رنک خوبی در نتایج جستجوی گوگل دریافت نکنید. در نتیجه باید تمامی تلاش خود را بکنید تا سرعت بارگذاری صفحات سایتتان شدیدا کاهش پیدا کند.

برای بهبود سرعت بارگذاری صفحات سایت بهتر است به موارد زیر توجه داشته باشید:

نوع فایل های که در صفحه شما وجود دارد
فشرده سازی فایل های حجیم صفحات سایت خود
وضعیت جاوا اسکریپت
مطمئن شوید که سایت شما برای انواع مخاطبین بهینه سازی شده باشد
اگر محتوای سایت شما برای افراد مختلف در کشورهای متفاوت نشان داده می شود، شما از درستی ترجمه شدن محتوایتان باید به خوبی مطمئن شوید. برای انجام این کار بهتر است از مترجمان متخصص استفاده کنید تا هرچه بهتر بتوانید خدمات مناسبی به کاربران که در کشورهای دیگر حضور دارند ارائه کنید.

استفاده بهینه شده از تصاویر و ویدئوها
تصاویر و ویدیوها به طور معمول تعامل بین کاربر و سایت را به خوبی افزایش می دهند. به همین دلیل است که بازدیدهای اینستاگرام، یوتیوب و پلتفرم های مشابه روزانه در حال افزایش می باشد. اضافه کردن تصاویر مرتبط باعبث می شود که مردم با محتوای شما ارتباط بیشتری برقرار کنند که این موضوع در کاهش نرخ پرش تاثیر بسیار زیادی دارد. این قضیه باعث می شود کاربر به برند شما علاقه مند شده و تمایل پیدا کند تا بیشتر در مورد کسب و کار شما اطلاعات بدست بیاورد. طبیعی است که به دنبال همین موضوع کاهش نرخ پرش سایت خواهید داشت.

https://www.newseo.ir/seo-learning/6-practical-methods-for-bounce-rate-reduction

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *