بهترین ابزارهای مشاهده و آنالیز بک لینک

آنالیز بک لینک,ابزار بررسی لینک,بررسی بک لینک رقبا

آشنایی با روش های آنالیز بک لینک و استفاده از ابزارهای مشاهده بک لینک های سایت، از مهم ترین مباحث آموزش سئو می باشند.

یک استراتژی مناسب برای ساخت لینک ها، می تواند در زمینه عملکرد سئو سایت شما معجزه کند. با کمک به وبسایت ها در زمینه جذب ترافیک بیشتر، انتظار می رود این بک لینک ها دارای کیفیت بالایی باشند زیرا که در زمان رتبه بندی وب سایت، موتور جستجو این بک لینک ها را اندازه می گیرد.

اطمینان از اینکه وبسایت شما دارای کیفیت بالا و بک لینک های معتبر هست، حیاتی می باشد. در صورت عدم نظارت مناسب، حضور لینک های بی کیفیت در سایت شما می تواند باعث از بین رفتن اعتبار آنلاین وبسایت شما شده که به عنوان سئو کلاه سیاه شناخته می شود.

به این منظور، ابزارهای شگفت انگیزی برای تجزیه و تحلیل لینک و مشاهده بک لینک های سایت وجود دارد که به شما کمک می کند تا بر پروفایل لینک وبسایت خود نظارت کنید و اطمینان داشته باشید که همه چیز مطابق با استانداردهای استراتژی ساخت لینک می باشند.

معرفی 6 ابزار بررسی لینک و نمایش بک لینک های یک سایت:

Ahrefs
آنالیز بک لینک,ابزار بررسی لینک,بررسی بک لینک رقبا

Ahrefs، پیش از هر چیز ابزاری را عرضه می کند که باعث افزایش ترافیک جستجوی شما شده و در حالی که شما بر موقعیت خود نظارت می کنید، به بررسی رقبای شما خواهد پرداخت. ابزار مشاهده تمام بک لینک های سایت در Ahrefs توسط بزرگترین فهرست بک لینک های زنده دنیا تامین می شود.

ربات های این سرویس هر 24 ساعت 4 میلیارد وب پیج را در می نوردند. همچنین هر 15 دقیقه فهرست را به روز رسانی می کنند تا چیزی از قلم نیفتد.

برای استفاده از ابزار Ahrefs برای سایت خود، کافی است به سادگی آدرس URL وب سایت خود را در قسمت سایت اکسپلورر این ابزار وارد کنید و تمام بک لینک های آن را در کنار سایر معیارهای سئو، خواهید دید.

این ابزار همچنین تعدادی فیلتر و گزارشات پیشرفته جهت فراهم کردن اطلاعات بیشتر، برای شما فراهم خواهد کرد.

Majestic SEO
این سرویس در بین بازاریابان آنلاین، از جهت ساماندهی و نظارت بر لینک های وبسایت خود و یا مشتریان بسیار معروف است.

ابزار چک کردن تاریخچه بک لینک های آن، با استفاده از ربات های وب، علاوه بر نمایش تعداد بک لینک های سایت، تعداد بک لینک های ایجاد شده برای هر دامنه، زیر دامنه و یا URL های درج شده را تعیین می کند. اگر شما به دنبال مقایسه 5 دامنه برای آنالیز بک لینک های خود هستید، این ابزار به شما این امکان را می دهد.

با توجه به ارائه نمودارهای زمانی برای لینک های خارجی و دامنه های ارجاعی (referring domains) در کنار تجزیه و تحلیل بک لینک هایی که برای سایت شما ساخته شده اند، می توان گفت majestic SEO ابزار لینک قابل اعتمادی است.

SEO PowerSuite
بک لینک های مضر,تجزیه و تحلیل لینک,مشاهده بک لینک های سایت

با ارائه دادن سرویس تجزیه و تحلیل عمیق لینک ها، SEO PowerSuite به کاربرانش کمک می کند تا تمام اطلاعات مربوط به بک لینک ها را پیدا کرده، بر آنها نظارت کنند، آن ها را تجزیه تحلیل و مقایسه کنند تا بتوانند به طور موثر ساخت بک لینک برای وبسایت های خود انجام دهند.

سرویس ابزار SEO SpyGlass با کمک بیش از 50 فاکتور بک لینک، به تجزیه و تحلیل عملکرد بک لینک ها می پردازد و فرصت های جدید برای لینک سازی را در اختیار کاربران قرار میدهد. همچنین گزارشات مختلفی از بک لینک ها ارائه می دهد که می توانید آنها را برای خود سفارشی کرده و به اشتراک بگذارید.

با داشتن ادعای در دست داشتن بزرگترین فهرست بک لینک موجود بر روی وب، ابزار به شما این امکان را می دهد تا بک لینک های بی کیفیت را پیدا کرده و با کمک Anti-Penalty Link Audit موجود در این ابزار، آن ها را خنثی کنید. همچنین می توانید یک تجزیه تحلیل عمیق از میزان کیفیت لینک های خود بگیرید تا اطمینان حاصل کنید که لینک های شما با توجه به تغییرات الگوریتم گوگل، همچنان کارایی لازم را داشته باشند.

Linkody
این ابزار امکان نظارت 24 ساعته با ارائه سرویس حرفه ای مدیریت لینک را برای کاربرانش فراهم میکند و آنها را در مورد کاهش و یا افزایش لینک ها آگاه می کند و همچنین تجزیه و تحلیلی از لینک پروفایل سایت با معیارهای بسیار زیاد ارائه می کند.

بخش تجزیه و تحلیل Linkody این قدرت را به صاحبان سایت می دهد که بتوانند بک لینک های مفید را از بک لینک های مضری که برای رنک کلمات کلیدی و ترافیک سایت شان مضر خواهند بود، تشخیص دهند. این ابزار حتی با disavow کردن بک لینک های مضر، به شما کمک می کنید از شر آنها راحت شوید.

به گفته بسیاری از منابع اینترنتی، نظارت بر استراتژی بک لینک های رقبایتان، به اندازه نظارت بر ساخت بک لینک های خودتان مهم است.

Linkody نمایی از استراتژی لینک سازی رقبایتان به شما خواهد داد تا شما چیزی را از قلم نیندازید.

ابزار اصلی سئو در Linkody، ارزیابی بک لینک است که به شما این امکان را می دهد تا 5 دامنه منحصر به فرد را در طول هفته چک کنید. نسخه رایگان 30 روزه این ابزار نیز موجود می باشد.

Kerboo
Kerboo، برای کمک به شما برای درک بهتر پروفایل لینک هایتان، از منابع دیتای متعددی استفاده می کند. همچنین این ابزار از عملکرد سایت تان گزارشی بسیار دقیق ارائه میکند.

اگر در سایت خود با لینک های مضر رو به رو شوید، به کمک این ابزار می توانید فایل disavow بسازید که به گوگل می گوید این لینک های خاص را در فاکتورهای رتبه بندی سایت شما در نظر نگیرد.

ویژگی بررسی لینک این ابزار، امکان شناسایی نقاط قوت و ضعف و ریسک پروفایل لینک شما را دارد و این خدمات را توسط تیم خود ارائه می دهد.

Monitor Backlinks
Monitor Backlinks به شما کمک می کند بک لینک های خوب و بد سایت خود را تشخیص داده و حتی میتوانید به بررسی بک لینک رقبا بپردازید.

این سرویس به شما اجازه می دهد تا سایت های با کیفیت و معتبر برای ساخت لینک را پیدا کرده و از آنها کمک بگیرید. اگر یکی از آگهی ها و یا لینک پست مهمان شما از سایت پاک شود، این ابزار شما را آگاه خواهد کرد. در کنار کمک به شما جهت جلوگیری از جریمه های سئو منفی، به شما امکان disavow بک لینک های مضر را ارائه می دهد.

این سرویس، داشبوردی به شما ارائه می دهد که استفاده از آن بسیار آسان است، تا به شما نگاهی اجمالی از ترافیک سایت، تغییرات بک لینک ها و رتبه بندی کلمات کلیدی ارائه دهد.

همچنین گزارش هایی مفید و قابل تنظیم در مورد تجزیه و تحلیل الگوهای مربوط به بک لینک ها، ارائه می دهد.

بهترین نکته این ابزار این است که شاخص های اندازه گیری را از از بهترین منابع داده (مانند Majestic و MOz) در یک جا ترکیب می کند تا شما بتوانید با برچسب های مفید، فیلترها، یادداشت ها و import/export آنها را مدیریت کنید.

نتیجه گیری

تمام ابزارهای نظارت بر بک لینک ذکر شده، در جامعه بازاریابی آنلاین جایگاه خود را دارند. با ارائه نسخه های مختلف مدیریت پروفایل لینک سایت شما، این ابزارها به طور پیوسته در حال کار بر روی بهبود رتبه بندی و سئو سایت شما می باشند. داشتن لینک های مفید برای وب سایتتان، جهت موفقیت شما ضروری است، همچنین لینک های مفید این امکان را فراهم می کنند که جستجو کنندگان جدید، سایت شما را پیدا کنند.

ابزارهای مشاهده بک لینک های سایت ذکر شده در بالا، به شما کمک می کنند به این هدف دست یابید.

newseo.ir/seo-learning/monitoring-backlinks-best-tools

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *